Carpooling

Carpooling

Carpooling to przyszłość transportu! Wspólny przejazd samochodem nie był jeszcze tak łatwy. Zarejestruj się na naszej platformie za pomocą Facebooka albo z poziomu aplikacji. Po kliknięciu w link aktywacyjny wysłany na Twój adres e-mail, będziesz mógł w pełni cieszyć się wygodą wspólnych przejazdów samochodem.

Carpooling to metoda mająca swoje korzenie już w czasach drugiej wojny światowej, kiedy rząd Stanów Zjednoczonych nawoływał swoich obywateli do wspólnych przejazdów autem, żeby zredukować zużycie paliwa samochodowego. Po drugiej wojnie światowej, w latach 70. dwudziestego wieku zaczął się kryzys naftowy, więc system car-pooling powrócił – mieszkańcy dzielili się kosztami dojazdów i oszczędzali benzynę. Metoda wróciła stosunkowo niedawno, ciesząc się jednak niesłychaną popularnością. Poza oszczędnością pieniędzy, środowisko zyskuje na mniejszej emisji dwutlenku węgla do atmosfery, generowanej nadmiernym ruchem samochodów.

Wspólne przejazdy samochodem

Wracanie do swojego domu rodzinnego w okresie zimowym, co roku wygląda podobnie. Tłum osób, w większości bez miejsca siedzącego – większość z nich ma zaczerwienione nosy, kicha, kaszle, smarka. Bardzo łatwo złapać wtedy infekcję i swój pobyt spędzić w łóżku, zamiast cieszyć się wspólnymi chwilami z rodziną. Wybierając wspólny przejazd samochodem wielokrotnie zmniejszasz ryzyko na zachorowanie. W końcu, co innego podróżować z dwoma osobami, a co innego z setką w jednym wagonie.

Zimowe wyjazdy często łączą się ze świętami Bożego Narodzenia – każdej osobie z rodziny wypada kupić jakiś prezent, więc jak ograniczyć koszty? Wspólne przejazdy samochodowe pozwolą Ci zmniejszyć koszt podróży, jednocześnie zwiększając komfort.

Będziesz mógł podziwiać widoki za oknem, poczytać książkę albo obejrzeć film. Dodatkowo, nie będziesz mieć problemu z zapakowaniem większej ilości bagażu, jeśli dogadasz się z kierowcą, co jest niemożliwe w pociągu albo w autobusie.

Może zaprzyjaźnisz się z kierowcą i podróż, która z założenia wydawała się Wam długa i żmudna – minie jakby ,,z bata strzelił''. Nie bój się poprosić kierowcę o postój. Nie musisz się denerwować tym, że nie zapalisz papierosa w pociągu, albo nie skorzystasz z toalety w autobusie!

Na pewno dobrze Wam zrobi przerwa na kawę, albo skorzystanie z toalety. Nie musisz się stresować, że problemy z pęcherzem zabiorą Ci radość z podróży.

Wybierając wspólny przejazd autem chronisz środowisko! Zmniejszona emisja dwutlenku węgla do atmosfery to dobra rzecz dla wszystkich i jest tym bardziej wskazana w okresie zimowym, kiedy zanieczyszczenie powietrza często osiąga punkt krytyczny.

Podróż w większym gronie sprawia, że zmniejszą się korki, przez co wszyscy szybciej dojadą do celu!