Jak wygląda wspólny przejazd autem?

Jak wygląda wspólny przejazd autem?

Wspólne przejazdy autem to bardzo prosta metoda, żeby zaoszczędzić czas i pieniądze. Nie musisz się bać, że nie dojedziesz do wybranego przez siebie celu. Wystarczy, że pobierzesz na swój telefon naszą aplikację: dojedź.pl, dostępną na urządzenia oparte na systemach iOS i Android lub w wersji Internetowej. Aplikacja jest w pełni darmowa!

Carpooling to przyszłość transportu! Wspólny przejazd nie był jeszcze tak łatwy. Zarejestruj się na naszej platformie. Po kliknięciu w link aktywacyjny wysłany na Twój adres e-mail, będziesz mógł w pełni cieszyć się wygodą wspólnych przejazdów samochodem.

Otwierając aplikację pojawi się przed Tobą lista dostępnych przejazdów autem. W górnej części znajduje się wyszukiwarka, która pomoże Ci znaleźć interesujące Cię oferty kierowców. Wpisz trasę, jaką musisz pokonać oraz podaj datę i godzinę odjazdu, żeby system wybrał jak najlepsze propozycje dla Ciebie.

Jeżeli jednak jesteś kierowcą i chcesz zredukować koszty paliwa – po prawej stronie interfejsu znajdują się opcje. Znajdziesz tam zakładkę „Dodaj przejazd”, gdzie wpiszesz miejscowość początkową i końcową Twojej podróży, podasz swoją propozycję cenową i czas, kiedy będziesz ruszał w trasę.

Carpooling to metoda mająca swoje korzenie już w czasach drugiej wojny światowej, kiedy rząd Stanów Zjednoczonych nawoływał swoich obywateli do wspólnych przejazdów, żeby zredukować zużycie paliwa samochodowego. Po drugiej wojnie światowej, w latach 70. dwudziestego wieku zaczął się kryzys naftowy, więc system carpooling powrócił – mieszkańcy dzielili się kosztami dojazdów i oszczędzali benzynę. Metoda wróciła stosunkowo niedawno, ciesząc się jednak niesłychaną popularnością. Poza oszczędnością pieniędzy, środowisko zyskuje na mniejszej emisji dwutlenku węgla do atmosfery, generowanej nadmiernym ruchem samochodów.

Komfort, wygoda, bezpieczeństwo!

Wracanie do swojego domu rodzinnego w okresie zimowym, co roku wygląda podobnie. Tłum osób, w większości bez miejsca siedzącego – większość z nich ma zaczerwienione nosy, kicha, kaszle, smarka. Bardzo łatwo złapać wtedy infekcję i swój pobyt spędzić w łóżku, zamiast cieszyć się wspólnymi chwilami z rodziną. Wybierając wspólny przejazd samochodem wielokrotnie zmniejszasz ryzyko na zachorowanie. W końcu, co innego podróżować z dwoma osobami, a co innego z setką w jednym wagonie. Zimowe wyjazdy często łączą się ze świętami Bożego Narodzenia – każdej osobie z rodziny wypada kupić jakiś prezent, więc jak ograniczyć koszty? Wspólne przejazdy pozwolą Ci zmniejszyć koszt podróży, jednocześnie zwiększając komfort.

Będziesz mógł podziwiać widoki za oknem, poczytać książkę albo obejrzeć film. Dodatkowo, nie będziesz mieć problemu z zapakowaniem większej ilości bagażu, jeśli dogadasz się z kierowcą, co jest niemożliwe w pociągu albo w autobusie. Może zaprzyjaźnisz się z kierowcą i podróż, która z założenia wydawała się Wam długa i żmudna – minie jakby ,,z bata strzelił''. Nie bój się poprosić kierowcę o postój. Nie musisz się denerwować tym, że nie zapalisz papierosa w pociągu, albo nie skorzystasz z toalety w autobusie!

Na pewno dobrze Wam zrobi przerwa na kawę, albo skorzystanie z toalety. Nie musisz się stresować, że problemy z pęcherzem zabiorą Ci radość z podróży. Wybierając wspólny przejazd autem chronisz środowisko! Zmniejszona emisja dwutlenku węgla do atmosfery to dobra rzecz dla wszystkich i jest tym bardziej wskazana w okresie zimowym, kiedy zanieczyszczenie powietrza często osiąga punkt krytyczny. Podróż w większym gronie sprawia, że zmniejszą się korki, przez co wszyscy szybciej dojadą do celu!

Będąc kierowcą masz pewność, że nie zaśniesz za kierownicą, pasażer po Twojej prawicy na pewno na to nie pozwoli. Jeśli będziesz wyjątkowo zmęczony podróżą, a Twój pasażer posiada prawo jazdy – jeśli chcesz – zawsze możecie się zmienić, wtedy odpoczniesz i nie będziesz się bał o bezpieczeństwo swoje oraz pasażerów. Jeżeli się zgubicie – w kupie siła! Będąc kierowcą możesz jechać spokojnie, a Twoi pasażerowie za pomocą nawigacji postarają się naprowadzić Cię na dobrą drogę.

Ponadto, wspólne przejazdy to mniejsze narażenie na kradzież – w końcu wiesz, kto z Tobą jedzie. Możesz spokojnie zasnąć, nie bojąc się przy tym, że ktoś ukradnie Twoją walizkę. Jeśli jesteś matką z małym dzieckiem – na pewno nie chcesz jeździć zatłoczonym pociągiem. Nie znajdziesz tam fotelika, a nawet jeśli posiadasz takowy, nie zamontujesz go. Ponadto, dzieci mają obniżoną odporność, dlatego nie chcesz swojego potomstwa narażać na grypy i zarazki. Jeżeli dogadasz się z kierowcą – z pewnością pomoże Ci przy montowaniu fotelika, ale też będziesz mieć pomoc w przypadku jakiegoś problemu z dzieckiem – pociągu przecież nie będzie dało się zatrzymać, a samochód tak!

Wybierz dojedź.pl, żeby dotrzeć do celu w pełnym komforcie psychicznym i fizycznym. Nie czekaj, tylko wypróbuj naszą darmową i prostą w obsłudze aplikację. Wspólne przejazdy staną się dla Ciebie ulubionym sposobem na przemieszczanie się!